Zaposleni

Predstavitev vodstva

Joža Merisan

Joža Merisan, ustanoviteljica vrtca

Ustanoviteljica zasebnega vrtca JANA. Po izobrazbi diplomirana ekonomistka. Mama odraščajoče hčerke, 10 let delovnih izkušenj na področju predšolskega varstva in 6 let delovnih izkušenj v vrtcu JANA. Opravljeno ima osnovno izobraževanje Montessori pedagogiko.

Prepričana je, da je montessori pedagogika naravna modrost, ki jo mnogi odkrijejo po intuiciji. Marija Montessori jo je podkrepila s svojimi raziskavami, ki jih je sama izvajala z otroki in sicer tako, da jih je opazovala pri njihovem delu od rojstva dalje. Današnje raziskave njene teze priznavajo in potrjujejo.

Predstavitev strokovnega kadra

Andrea Milčinović Skalská – univ.dipl. vzgojiteljica predšolskih otrok, montessori pedagog 3 – 6 let

Andrea Milčinović SkalskaAndrea prihaja iz Slovaške, kjer je pridobila naziv univ.dipl.vzgojiteljice predšolskih otrok ter montessori pedagoginje. Ima 7 let delovnih izkušenj pri delu z otroki. Je mama, žena, prijateljica, po srcu montessori pedagoginja. Je zanesljiva, prijateljska, poštena, z izjemnim občutkom za otroka in njegov razvoj, pravična in delovna. Je vesele narave, vedno nasmejana, srčna in razumevajoča. Z njenim znanjem in izkušnjami poskrbi, da se vsak otrok počuti varno, sprejeto in enakovredno.

Ljubezen do otrok jo spremlja skozi vse življenje in navdušuje se nad spontano genialnostjo otrok, ki vedno na novo odkrijejo drobne radosti življenja.

»Sprostite potencial svojega otroka in spremenili ga boste... in z njim ves svet.«(M. Montessori)

Barbara Matjaž – dipl. vzgojiteljica predšolskih otrok, osnovno izobraževanje v montessori pedagogiki

20171208180117

Barbara je dolgoletna pedagoška delavka in vzgojiteljica. Močno se zaveda, da smo vsi, ki vstopamo v otrokovo življenje pomembni so-ustvarjalci  njegove osebnosti.

Pedagoški poklic vidi kot najvišje poslanstvo; izredno pomembno, častno in odgovorno delo, s strokovnim znanjem in pravilnim delovanjem. Otroke seznanja z začetki za nadaljnjo popotnico za življenje, vzgaja jih v samostojno in odgovorno osebo, ki bo znal na življenje gledati s pozitivne strani, ki bo znal spoštovati sebe, druge in naravo.

Verjame v oblikovanje spodbudnega učnega okolja za otroke, kjer ima vsak posameznik možnost za optimalni razvoj svojih potencialov. Želi, da ima vsak otrok občutek varnosti, sprejetosti in ljubljenosti.

Njena iskrena želja je v vas, starših, vzbuditi zaupanje in občutek miru, saj je vaš otrok v dobrih rokah.

»Samo  kdor ljubi v resnici vidi in razume nežna razkritja otroka.« (M. Montessori)

Manca Vene, vzgojiteljica predšolskih otrok, osnovno izobraževanje v montessori pedagogiki, pomočnica vzgojiteljiceManca Vene

Manca je izredno srčna, komunikativna, zanesljiva, delovna, potrpežljiva in vztrajna. Pri delu z otroki jo najbolj navdušuje njihova iskrenost, veselje do raziskovanja in njihova zvedavost. Je potrpežljiva, umirjena, prijetna, odprta, ob otrocih se nenehno uči. Spoštuje otroško željo po raziskovanju ter napredovanju. Otrokom želi vedno dati vse tisto, kar jih lahko obogati v znanju in videnju raznolikosti življenja, otroci pa vse to nadgradijo tako kot le oni znajo.

»Predmeti so pomoč otroku samemu. On izbira, kar želi in dela z njimi glede na svoje potrebe, nagnjenja in posebne interese. Na ta način postanejo predmeti sredstva za njihovo rast.« (M. Montessori)

Urška Jakše, študentka predšolske vzgoje, pomočnica vzgojiteljiceUrška Jakše

Urška je najmlajši del naše ekipe. Z mladostjo je v hišo prinesla svojo razigranost in veselje. Je športnica, igra violino. Z otroki dela nežno, srčno in s potrpljenjem. Je pridna in prizadevna študentka predšolske vzgoje ob delu. Prepričana je, da je delo z otroki njeno poslanstvo, kjer dobiva veliko energije in novih spoznanj. Je zanesljiva, poštena, iskrena, mila, kreativna in delovna.

Če bosta prišla pomoč in rešitev, bosta prišla od otrok, kajti otroci so graditelji človeštva.

V procesu vzgoje, poleg zaposlenih strokovnih delavcev, sodelujejo tudi zunanji sodelavci. Strokovni kader, ki se ukvarja z otroki, je izkušen in z vsem srcem predan vzgoji otroka. Imajo svoja znanja, ki jih prenašajo na ostale. Medsebojno si pomagajo, dopolnjujejo in prilagajajo.

"Podpiraj me, da naredim sam" je naše vodilo na poti vzgoje za življenje.